جذابیت در دستان تو
جذابیت همیشه یک چهره نیست گاهی یک احساس یا یک صدای آشناست .
به سایت ما خوش آمدید

 

 

1. صحبت کردن با یک گروه:

وقتی با گروهی از مردم صحبت می کنید، خیلی خوب است که بتوانید ارتباط جشمی مستقیم با شنونده های خود برقرار کنید. اما اگر در صحبت ارتباط چشمی را فقط با یکی از اعضاء گروه حفظ کنید، باعث می شود بقیه شنونده ها دیگر به حرف هایتان گوش نکنند. از اینرو با هر جمله جدید باید روی یکی از شنونده ها متمرکز شوید. با این روش با همه افراد گروه صحبت خواهید کرد و همه آنها را به گوش کردن علاقه مند می کنید.

 

2. صحبت کردن با فرد:

برقراری ارتباط چشمی موقع حرف زدن با کسی بسیار عالی است اما اگر بخواهید عمیقاً به طرف مقابل خیره شوید، موجب ناراحتی فرد خواهد شد. برای مقابله با چنین مشکلی، هر 5 ثانیه یکبار ازتباط خود را قطع کنید. اما حواستان باشد موقع قطع کردن ارتباط چشمی خود نگاهتان را پایین نیندازید چون باعث می شود فرد مقابل تصور کند حرفتان تمام شده است. درعوض به بالا یا به اطراف نگاه کنید، طوری که انگار می خواهید چیزی را به یاد بیاورید.

 

3. گوش کردن به فرد:

 موقع گوش کردن به صحبت های کسی اگر بخواهید خیلی خیره به آنها نگاه کنید، ممکن است صحبت کردن برایشان دشوار شود. تکنیکی که من موقع مشاوره با بیمارانم به کار می گیریم، تکنیکی است که آنرا مثلث می نامم. در این تکنیک من 5 ثانیه به یک چشم، 5 ثانیه به چشم دیگر، و 5 ثانیه بعد به دهان فرد نگاه می کنم و چرخه را همینطور دنبال می کنم. این تکنیک به همراه مهارت ها و تکنیک های گوش کردن دیگر مثل تکان های سر یا کلام های کوتاه تایید بهترین راه برای نشان دادن علاقه خود به شنیدن حرف طرف مقابل است.


برای دیدن ادامه ی مطلب لطفا کلیک کنید .برو ادامه ی مطلب


نوع مطلب : مطالب ارتباط چشمی در روابط، 
برچسب ها : 6 راه برای تقویت و ارتقاء مهارت های ارتباط چشمی، مهارت های ارتباط چشمی، 6 راه برای تقویت ارتباط چشمی، تقویت و ارتقاء مهارت های ارتباط چشمی،
لینک های مرتبط :

پنجشنبه 12 اردیبهشت 1392

مهارت های برقراری ارتباط 

نویسنده قسمت پایانی :

محدثه زارعی

چگونه زبان رفتار را در خود تقویت کنیم؟

برای این که صحبت هایمان هر چه بهتر و بیشتر در دیگران نفوذ کند، باید بکوشیم مطالب را با کیفیت صدا، وضع چهره، حرکات دست و بدنمان هماهنگ و منطبق کنیم. مهارت در ارتباط رفتاری همانند ارتباط کلا می مهم است. بنابراین، هر چه حالت ها و حرکات خود را تحت کنترل در آوریم، بر تاثیر کلا م خود خواهیم افزود. برای این کار می بایست نکات زیر را رعایت کنیم:

1- تنظیم وضعیت نشستن و ایستادن:

اگر دقیقا در کنار یا مقابل کسی بنشیند یا بایستد، ذهن وی این حالت را یک مقابله تلقی می کند. بنابراین به فرایند ارتباط بین شما و او رنگ و بوی سلطه جویی می دهد. برای این که ناچار نشوید در طول فرایند ارتباط به چشمان یکدیگر خیره شوید، بهتر است در کنار هم و با زوایه 90 درجه بنشیند یا بایستید.

بلندی یا کوتاهی قد در هنگام برقراری ارتباط مشکلا تی ایجاد می کند. اگر قد شما از حد معمول بلندتر است، آن قدر از طرف مقابل فاصله بگیرید تا مجبور نشود برای نگاه کردن به شما، سرو گردنش  را کاملا  بالا  بیاورد. این کار او را آزار خواهد داد. همچنین، شما هم برای نگاه کردن به او باید خم شوید که این امر موجب درد گرفتن ماهیچه های گردن و کمر می شود.

2- تعیین حریم ارتباطی:

هر کدام از ما یک حریم نامرئی ارتباطی در اطراف خود داریم که فاصله دیگران را به هنگام تماس با ما تعیین می کند. بنابراین، باید مراقب ورود افراد به حریم ارتباطی شخصی خود باشیم. حریم ارتباطی در شرایط مختلف ارتباطی متفاوت است. این حریم معمولا  به شرح زیر مشخص شده است:

- خانواده و فامیل نزدیک تا 45 سانتی متر

- دوستان و همکاران نزدیک 45 تا 80 سانتی متر

- آشنایان و همکاران 60 تا 120 سانتی متر

-بیگانه ها حدود 150 سانتی متر

3- گشاده رویی:

 افرادی که در فرایند ارتباط، ترش رو هستند، با زبان رفتار این پیام را ارسال می کنند که مایل به گفت و گو با طرف مقابل نیستند. افراد ترش رو برای محافظت از خود، دیواری نامرئی به دور خویش کشیده اند و ذهنشان را به روی اطلا عات و ایده های جدید بسته اند.

برعکس، افراد خوش رو با زبان رفتار نشان می دهند که از آمادگی فکری و ذهنی برای برقراری ارتباط برخوردارند. افراد مزبور با همه ارتباط  برقرار می کنند و پیوسته رشد و ترقی در انتظارشان است.


برای دیدن ادامه ی مطلب لطفا کلیک کنید.برو ادامه ی مطلب


نوع مطلب : مطالب ارتباط چشمی در روابط، 
برچسب ها : مهارت های برقراری ارتباط، برقراری ارتباط،
لینک های مرتبط :

سه شنبه 10 اردیبهشت 1392


تماس چشمی اثربخش بیانگر میل و علاقه به گوش کردن است. این کار شامل تمرکز آرام چشم شنونده بر گوینده و تغییر گاه به گاه مسیر چشم از صورت او به بخش های دیگر بدن مثل دست در حال حرکت ، و سپس برگرداندن نگاه به صورت تا برقراری مجدد تماس چشمی می باشد. تماس چشمی ضعیف هنگامی روی می دهد که شنونده نگاه خود را از گوینده برگیرد، یا به شکلی ثابت و مات به او خیره می شود، و یا به محض آن که گوینده او را نگاه می کند، او به جای دیگری می نگرد.

تماس چشمی گوینده را قادر می سازد که میزان پذیرش خود و پیامش را از جانب شما ارزیابی کند. این کار کمک می کند که او مشخص سازد وقتی در کنار شما قرار می گیرد تا چه حد امنیت دارد. اما امور دیگری که به همین اندازه اهمیت دارد آن است که شما می توانید از طریق تماس چشمی ، معانی عمیق تر کلام گوینده را « بشنوید ». در واقع ، اگر گوش کردن اثر بخش را به معنای راهیابی به اعماق وجود فرد دیگر و درک تجربه ی او از دیدگاه خودش تلقی کنیم، یکی از بهترین راه های ورود به این دنیای درونی را « دریچه » چشم افراد خواهیم یافت. " رالف والدو امرسون " گفته است: « چشم انسان ها به اندازه ی زبانشان حرف می زند ، با این تفاوت که زبان چشم این مزیت را دارد که بدون نیاز به فرهنگ لغت ، در سراسر جهان قابل درک است. »

بسیاری از مردم به هنگام برقراری تماس چشمی ، زمان دشواری را می گذرانند. زیرا همانطور که برخی از افراد نمی دانند در تعامل اجتماعی با دست های خود چه کار کنند ، برخی دیگر نیز نحوه ی استفاده از چشم هایشان را نمی دانند.


برای دیدن ادامه ی مطلب لطفا کلیک کنید .برو ادامه ی مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : تماس چشمی اثربخش بیانگر میل و علاقه به گوش کردن، تماس چشمی، تماس چشمی بیانگر علاقه به گوش کردن،
لینک های مرتبط :

یکشنبه 8 اردیبهشت 1392


ارتباط چشمی: مهمترین ابزار در ارتباط

ارتباط چشمی شما چگونه است؟ پرخاشگر؟ ملایم و مهربان؟ جذاب؟ آیا با چشمهایتان می توانید کسی را دوست داشته باشید؟ ارتباط چشمی هنری است که نیاز به مهارت بسیار زیاد دارد اما برای موثر بودن روابط، حیاتی است. چطور می توانیم ارتباط چشمی بهتری داشته باشیم؟

ارتباط چشمی، ارتباط اجتماعی لازم را برای فردی که به او گوش می دهید یا با او حرف می زنید فراهم میکند. ارتباط چشمی زیاد باعث می شود دیگران تصور کنند فردی متجاوز هستید؛ ارتباط چشمی کم هم باعث می شود دیگران تصور کنند علاقه ای به صحبت های آنان ندارید. از اینرو ارتباط چشمی در برقراری ارتباط با دیگران مهارت بسیار زیادی را طلب می کند. فروشنده ها، سیاست مداران، و سخنگویان معمولاً بالاترین مهارت را در این زمینه دار هستند.

 

اهمیت ارتباط چشمی وقتی بر من آشکار شد که مجبور بودم برای مشاوره چشم در چشم افراد نگاه کنم. تجربه به من نشان داد که وقتی نگاهم را از آنها می گرفتم، فرد صحبت خود را قطع می کرد. و وقتی ارتباط چشمیم را با او حفظ می کردم، فرد با تصور اینکه صحبت هایش مورد علاقه و توجه من است، به حرف زدن ادامه می داد.


برای دیدن ادامه ی مطلب لطفا کلیک کنید .برو ادامه ی مطلب


نوع مطلب : مطالب ارتباط چشمی در روابط، 
برچسب ها : چگونه ارتباط چشمی داشته باشیم؟، ارتباط چشمی،
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 4 اردیبهشت 1392

سلام دوستان گلم

خوبین ؟

بهارتون خوش میگذره ؟

انشالله شاد باشن و شاداب .

آقا ما داشتیم نوع نگاه کردن رو شرح میدادیم که عرضم به حضورتون یکی از بچه ها گفته بود خیلیا آی کیو پایین هستند نمیگیرند قضیه رو

بنده باید عرض کنم که عزیز من همه چی با نگاه کردن که حل نمیشه شما باید یه زمینه چینی بکنی که طرف بفهمه شما نگاه کردنت به اون با دیدن همه چیز فرق داره.

طرف علم غیب که نداره عزیز من !!!

خلاصه که اینجوریاست                            

           بعله داشتم میگفتم :

ببینید نگاه کردن دقیقا همون شکار کردنه مخصوصا واسه افرادی که رنگ چشمشون نسبت به سایر افراد متمایز تره یا کسانی که به قول معروف چشاشون سگ داره :) !!!   اینا خیلی راحت تر و سریع تر میتونند دل طرفشون رو آب کنند .

البته بگم بنده خودم فقط یک بار دلم سره نگاه کردن آب شد اونم وقتی یه گربه الاغ رو دیدم که تو حموم می شستن اش داشت از پشت شیشه حموم با چشمامش التماس میکرد که بیارنش بیرون:)))))

اصولا وقتی با فردی میخواید صحبت کنید همیشه نگاهتون به سمت پایین نباشه و ارتباط چشمی تون رو حفظ کنید اینجوری کلام و حرفهاتون بیشتر روی فرد تاثیر گذاره و طرف اگه اینو درک کنه اکثر اوقات با تکان دادن سرش گوش دادن به حرف هاتون رو تایید میکنه.

اکثر افرادی که در کنفرانس ها و یا سمینار ها و یا حتی مواقعی که نیاز به جلب اطمینان طرف دارند باید بدونند که با ارتباط چشمی میتونند خیلی کارشون رو بهتر انجام بدند و تاثیر بهتری در ذهن طرف ایجاد کنند .

من اگه بتونم در مورد ارتباط چشمی مطالبی رو اگه پیدا کردم برای روزهای بعد در وبلاگ میگذارم تا باز هم بتونید در این رابطه بیشتر اطلاعات پیدا کنید و انشالله در این کار موفق بشید .

آقا نظرات که به ایمیلم فرستادند منو خیلی خوشحال کرد و از همینجا از امیر و محمد بایت دلگرمیشون سپاسگذارم.

خیلی خیلی دوستتون دارم

میبوسمتون

قــــــــــــــــــــــــــــــــــــربون همتون

خدافس

 

 

نوع مطلب : مطالب ارتباط چشمی در روابط، 
برچسب ها : نگاه و ارتباط چشمی قسمت دوم، نگاه و ارتباط چشمی، ارتباط چشمی،
لینک های مرتبط :

دوشنبه 2 اردیبهشت 1392


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : وحید كوشكی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر در وبلاگ
  onLoad and onUnload Example

کلیه حقوق این وبلاگ برای جذابیت در دستان تو محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic